fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Szwajcaria: Chciała dołączyć do Daesh, bo "odrzuca wartości Zachodu"

Ikiwaner (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons
31-letnia mieszkanka szwajcarskiego Winterthur (kanton Zurych) stanęła przed sądem za próbę dołączenia do Daesh - informuje AFP.

Kobieta jest sądzona w związku z naruszeniem obowiązujących w Szwajcarii przepisów antyterrorystycznych.

Oskarżona o "turystykę dżihadystyczną" kobieta, wraz ze swoim czteroletnim dzieckiem próbowała przedostać się do Syrii przez Grecję i Turcję. Celem 31-latki było dołączenie do stolicy samozwańczego kalifatu, Ar-Rakki (obecnie Daesh nie kontroluje już tego syryjskiego miasta).

Niedoszła dżihadystka została jednak zatrzymana przez greckie władze i odesłana do kraju. Po wylądowaniu w Zurychu, w styczniu 2016 roku, 31-latka została aresztowana.

Według aktu oskarżenia kobieta, która jest obywatelką Szwajcarii, zradykalizowała się pod wpływem propagandy internetowej. W 2009 roku przeszła na islam. W akcie oskarżenia czytamy też, że zdaniem oskarżonej obowiązkiem każdego muzułmanina jest wspieranie tzw. Państwa Islamskiego.

Kobieta odrzuca również wartości zachodniego świata.

To drugi proces osoby podejrzanej o "turystykę dżihadystyczną" w Szwajcarii. W 2016 roku 26-latek został uznany winnym próby dołączenia do Daesh - za co skazano go na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu.

Źródło: thelocal.ch
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA