fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Wipler: Jaki ma szanse powalczyć o Warszawę

tv.rp.pl
- Moim zdaniem prawdziwe szanse na powalczenie o Warszawę ma minister Patryk Jaki. To jest człowiek, który ma swoją falę i ma swoją energię – mówił na antenie RDC Przemysław Wipler, były poseł i były wiceprezes Partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. - Stanisław Karczewski jest stabilny, stateczny, ale kompletnie nieznany poza ludźmi interesującymi się polityką. Ciekawy wyścig to byłby wyścig Jaki-Trzaskowski. Jaki i tak byłby w trudniejszej pozycji - mówił Wipler.

- Patryk Jaki jest bardzo młody, elastyczny. Może wykonać wiele ruchów, które zmienią jego postrzeganie. Rok w polityce to epoka. Pamiętam, jakie były reakcje na ogłoszenie kandydatury Andrzeja Dudy. Jaki jest młody, dynamiczny. Może wykonać pracę, która pozwoli mu zdobyć wyborców. – mówił Wipler o tym, że wiceminister sprawiedliwości może zmobilizować elektorat swoich przeciwników przeciwko niemu. – Podstawową strategią PiS będzie pokazanie Rafała Trzaskowskiego jako kontynuatora prezydent Gronkiewicz-Waltz, osobą ściśle z nią związaną. To nie jest dla niego benefitem. Twardy elektorat PO, który nadal kocha prezydent Warszawy nigdy nie zagłosuje na PiS. To nie o nich będzie toczyć się ta kampania – podkreślał Wipler na antenie RDC.

Wipler mówił też o sytuacji na scenie politycznej innych formacji przed wyborami samorządowymi. - Problemem Kukiz’15 jest przede wszystkim brak kandydatów. Z tego co wiem kilka tygodni temu było dość dramatyczne posiedzenie klubu Kukiz’15. Okazało się, że po pół roku zgłaszania przez Internet kandydatów jest ich ok. 2300 czyli mniej niż jedna osoba na gminę. Rozmawiałem z posłami Kukiz’15. Są przerażeni, że tak mało osób się zgłosiło – ujawnił Wipler.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA