fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przesunięty

Jerzy Owsiak
Fortorzepa/ Jerzy Dudek
W związku z nowymi obostrzeniami zmienia się data Finału WOŚP, który był przewidziany na 10 stycznia. Zostaje on przesunięty na 31 stycznia - poinformował Onet.

Wiadomość o decyzji, dotyczącej przesunięcia daty wydarzenia, przekazał Jerzy Owsiak, szef fundacji. - Wszystkich nas zaskoczyła informacja rządu na temat nowych obostrzeń związanych z pandemią, ale rozumiemy, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska, środki muszą być stanowcze i to chyba jedyne rozwiązanie, które pozwoli opanować wirusa i pandemię - ocenił Owsiak.

- Konsultowaliśmy się z podwykonawcami naszego finałowego studia, które będzie stało na Placu Defilad - czasowo zdołamy postawić halę i odpalić Finał 31 stycznia. Na dzień dzisiejszy Fundacja WOŚP ma Finał zapięty niemal na ostatni guzik. 1362 sztaby - w absolutnej gotowości i z pełnym zrozumieniem - także przyjmą ten nowy termin. Bardzo wiele sztabowych puszek stacjonarnych już funkcjonuje, a także wszystkie wpłaty online działają już na dobre - dodał Owsiak, cytowany przez Onet.

W czwartek minister zdrowia poinformował, że od 28 grudnia do 17 stycznia w Polsce obowiązywać będzie „kwarantanna narodowa”. Rząd Mateusza Morawieckiego zamyka hotele, stoki narciarskie i galerie handlowe. O godz. 19:00 31 grudnia wprowadzone zostanie ograniczenie w przemieszczaniu się, obowiązujące do godz. 6:00 1 stycznia.

Dowiedz się więcej: Minister zdrowia przedstawił obostrzenia na okres po świętach

W listopadzie rząd zapowiadał, że jeżeli średnia dobowa liczba zakażeń na 100 tys. osób liczona na podstawie danych z ostatnich siedmiu dni przekroczy 70, to wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna, a jeśli spadnie poniżej poziomów: 50, 15 i 10 to restrykcje będą mogły być łagodzone. Wskaźnik wynosi 26, od 24 dni jest niższy od 50.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA