WOŚP

Uwaga na hasztag związany z Orkiestrą. Pomyliła się nawet WOŚP

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Mastercard zobowiązał się przekazać na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 5 złotych za każdego tweeta, w którym znajdzie się hasztag #MastercardGrazWOSP lub #MastercardGrazWOŚP. Wielu użytkowników wpisuje jednak hasztag z literówką - łącznie z samą Orkiestrą.

Mastercard pomaga WOŚP w ten sposób już po raz piąty. W poprzednich latach zebrano w ten sposób łącznie ponad 650 tys. zł. W samym zeszłorocznym finale - 185 tys. zł. Akcja trwa od godziny 0:00 do 23:59.

Wielu internautów wpisuje jednak hasztag z błędem - po "master" dodając dodatkową literkę "d". Z wpisaniem #MasterdcardGrazWOŚP, który pojawia się już jako sugerowany hasztag przy wpisywaniu tweeta, pomyliła się nawet sama Orkiestra, zapoczątkowując serię błędów.

Mastercard nie potwierdził na razie, czy dokona wpłat także za wpisy z błędem.

Zgodnie z regulaminem akcji nie ma znaczenia, czy na końcu prawidłowego tweeta wpisze się "WOŚP" czy "WOSP".

Tegoroczny, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Pieniądze zbiera na ulicach polskich i zagranicznych miast 120 tys. wolontariuszy. W ubiegłorocznym Finale WOŚP zebrała 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL