fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Dentons doradza głównemu akcjonariuszowi przy refinansowaniu spółki Trakcja PRKiI S.A.

Adobe Stock
Kancelaria Dentons doradzała hiszpańskiej spółce Comsa S.A.U. przy restrukturyzacji zadłużenia oraz emisji nowych akcji spółki Trakcja PRKiI S.A., zajmującej się budownictwem infrastrukturalnym oraz energetyką, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Doradztwo Dentons objęło kwestie związane z ustaleniem warunków dokumentacji finansowania pomostowego oraz długoterminowego udzielonego przez banki, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. W skład negocjowanej dokumentacji wchodziły między innymi umowa subskrypcyjna akcji, umowa pomiędzy wierzycielami, umowy wspólnych warunków, dokumenty zabezpieczenia oraz umowy pożyczek akcjonariuszy. Doradztwo Dentons obejmowało także aspekty korporacyjne związane z emisją nowych akcji przez Trakcja PRKiI S.A., skierowanych zarówno do dotychczasowych akcjonariuszy, jak i nowego inwestora – Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

To jeden z największych i najbardziej wszechstronnych programów restrukturyzacji finansowej wdrożonych w firmach z sektora budowlanego w Polsce w ostatnich latach. Jego łączna wartość to ponad miliard złotych.

Pracami kancelarii Dentons kierował Jakub Celiński, partner kierujący Praktyką Rynków Kapitałowych w Europie, a w jego skład weszli między innymi counsel Piotr Nerwiński, counsel Michał Wasiak oraz associate Łukasz Błaszczak.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA