Reklama
Rozwiń
Reklama

act BSWW doradza Adventum przy zakupie Renaissance Plaza

Adventum International, międzynarodowy fundusz inwestycyjny, nabył Renaissance Plaza. Biurowiec znajduje się na warszawskiej Woli – najdynamiczniej rozwijającej się części miasta. To już druga inwestycja funduszu na polskim rynku w ciągu zaledwie czterech miesięcy – w czerwcu Adventum International zakupił Poznańskie Centrum Finansowe.

Publikacja: 29.10.2019 15:55

act BSWW doradza Adventum przy zakupie Renaissance Plaza

Foto: materiały prasowe

mat

Renaissance Plaza, 7-piętrowy biurowiec klasy B+ o powierzchni 10.000 m2, jest w całości wynajmowany przez Orange Polska S.A. Budynek znajduje się w doskonałej lokalizacji w warszawskiej dzielnicy Wola, w sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego – najdynamiczniej rozwijającej się części Warszawy. Renaissance Plaza został rozbudowany w 1998 roku, znacząca renowacja budynku miała miejsce w 2016 roku.

Adventum QUARTUM – maltański fundusz inwestycyjny – zakupił budynek od REInvest Asset Management.

„W nadchodzących miesiącach, w ramach funduszu Adventum QUARTUM zamierzamy wykorzystać kolejne 150 milionów euro na inwestycje w nieruchomości biurowe i handlowe, ze szczególnym uwzględnieniem Polski. Cieszymy się, że druga transakcja została zrealizowana z REInvest Asset Management" – mówi Andras Marton, Dyrektor Adventum International.

Kancelaria act BSWW doradzała przy tej transakcji na rzecz kupującego w całym procesie związanym z nabyciem Renaissance Plaza. Doradztwo obejmowało: badanie due diligence nieruchomości, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, wsparcie w procesie negocjacji oraz doradztwo transakcyjne.

Zespołem transakcyjnym kierowali adwokat Marek Wojnar (Partner Zarządzający) oraz radca prawny Marta Kosiedowska (Partner), przy wsparciu adwokata Michała Sołtyszewskiego (Partner).

Reklama
Reklama

„To druga z kilku transakcji przy jakich mamy przyjemność doradzać na rzecz Adventum International" – powiedziała Marta Kosiedowska.

„Zaufanie, jakim obdarzył nas Klient, i udział w budowaniu jego portfela inwestycyjnego w Polsce przynoszą nam ogromną satysfakcję" – powiedział Marek Wojnar.

Przy transakcji, doradcą finansowym kupującego był Deloitte. Doradcami sprzedającego byli MFC Real Estate i CMS Cameron McKenna.

Krajowy System e-Faktur (KSeF)
Pierwsze kroki w KSeF. Poradnik „Rzeczpospolitej” dla małych przedsiębiorców
Zawody prawnicze
Komornik przemówi ludzkim głosem. „Trzeciodłużnik” przestanie straszyć
Samorząd
W kominkach można palić, ale nie wszędzie i nie we wszystkich
Praca, Emerytury i renty
Emerytury i renty w górę. Podwyżka będzie wyższa niż zakładał rząd
Materiał Promocyjny
Historyczne śródmieście Gdańska przyciąga klientów z całego kraju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama