fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

PCS Paruch Chruściel Schiffter – nowa marka na polskim rynku kancelarii

materiały prasowe
1 stycznia rozpoczęła działalność kancelaria PCS Paruch Chruściel Schiffter. Założycielami PCS jest czworo ekspertów: Sławomir Paruch, radca prawny; Łukasz Chruściel, radca prawny; Karolina Schiffter, adwokat oraz Robert Stępień, radca prawny. Kancelaria jest kontynuatorem praktyki zawodowej jej założycieli.

Kancelaria jest kontynuatorem praktyki zawodowej jej założycieli.

PCS specjalizuje się we wszystkich kwestiach prawa HR dot. zatrudnienia, w tym zatrudnienia i zwolnień, global mobility&immigration, wynagrodzeń i premii, compliance, zfśs, ZUS, sporów sądowych, restrukturyzacji, zasad motywacyjnych i lojalnościowych, czasu pracy, programów emerytalnych, PPK, PPE, danych osobowych.

Zespół PCS tworzy obecnie grono blisko 40 doświadczonych prawników, konsultantów, wsparcia BD oraz wsparcia administracyjnego.

PCS pracuje w 4 biurach: Warszawie, Katowicach, Krakowie i Poznaniu. Najbliższe plany obejmują założenie biura w Gdańsku.

Będzie wyróżniać się na rynku, dostarczając Klientom pragmatyczne rozwiązania na miarę ich potrzeb. Misją PCS jest doskonałość oraz responsywność.

Sylwetki założycieli:

Sławomir Paruch, radca prawny, partner. Od ponad 20 lat doradza przedsiębiorcom w sprawach HR. Jest jednym z najwybitniejszych ekspertów prawa pracy w Polsce, w tym specjalistą w zakresie sporów sądowych, sporów zbiorowych, restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz zwolnień grupowych i indywidualnych. Specjalizuje się w sprawach dot. związków zawodowych oraz dot. mobbingu, dyskryminacji, godzin nadliczbowych oraz umów o zakazie konkurencji. Jest ekspertem w zakresie zasad wynagradzania oraz premiowania pracowników. Jest członkiem European Employment Lawyers' Association, International Bar Association i Przewodniczącym Stowarzyszenia Prawa Pracy.

Łukasz Chruściel, radca prawny, partner. Kieruje biurem PCS w Katowicach. Jest jednym z czołowych ekspertów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w Polsce. Ma wieloletnie doświadczenie w doradztwie na rzecz przedsiębiorców. Specjalista w zakresie sporów sądowych, w tym z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, wynagradzania pracowników, czasu pracy, dyskryminacji, umów o zakazie konkurencji jak również outsourcingu pracowniczego i agencji zatrudnienia. Posiada bogate doświadczenie w zakresie zbiorowego prawa pracy, w szczególności relacji ze związkami zawodowymi i sporów zbiorowych. Autor szczególnie cenionego na rynku komentarza do ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Współautor komentarza do czasu pracy. Wykładowca na WPiA Uniwersytetu Śląskiego. Regularnie publikuje w najważniejszych dziennikach prawnych. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Rekomendowany przez międzynarodowy ranking prawniczy Legal 500 jako „elastyczny i przyjazny".

Karolina Schiffter, adwokat, partner. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa pracy. Zbudowała jeden z największych zespołów imigracji i Global Mobility, funkcjonujący w strukturach kancelarii w Polsce. Jest cenionym ekspertem w obszarze prawa imigracyjnego i relokacji pracowników. Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych, jak również w czasopismach naukowych. Aktywnie działa w organizacjach międzynarodowych i jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Zdobyła pierwsze miejsce w 5 edycji konkursu „Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2016".

Robert Stępień, radca prawny, partner. Kieruje biurem PCS w Krakowie. Jest szefem praktyki dot. kształtowania relacji ze związkami zawodowymi oraz praktyki dot. pracowniczych planów kapitałowych. Posiada blisko 10-letnie doświadczenie w praktyce prawa HR. Doradza przedsiębiorcom w szczególności w sprawach dotyczących zatrudniania i zwolnień pracowników (indywidualnych i grupowych); zatrudniania pracowników tymczasowych i outsourcingu usług oraz w sprawach restrukturyzacji przedsiębiorstw. Posiada szczególnie bogate doświadczenie w zakresie kształtowania relacji ze związkami zawodowymi. Ceniony za responsywność, biznesowe podejście i skuteczność. Autor licznych publikacji z zakresu prawa HR. Doktorant w Katedrze Prawa Pracy WPiA UW.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA