fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria Dentons otwiera biuro w Dublinie

Adobe Stock
Biuro zakładają wiodący prawnicy irlandzcy Eavan Saunders i Peter O’Brien. Największa kancelaria prawna na świecie planuje szybką ekspansję w Dublinie
Dentons, największa kancelaria prawna na świecie, ogłosiła dziś wejście na rynek irlandzki. Biuro kancelarii zostanie założone przez dwoje czołowych irlandzkich prawników, Eavan Saunders oraz Petera O'Briena. Na czele biura w Dublinie stanie Eavan Saunders, obejmując stanowisko Partner Zarządzającej. Zgodnie z planem, biuro Dentons osiągnie pełną gotowość operacyjną w drugim kwartale tego roku i będzie się szybko rozrastać.
Eavan Saunders, piastująca do tej pory stanowisko starszego partnera w wiodącej irlandzkiej kancelarii prawnej William Fry i globalnej kancelarii Ashurst, należy do grona najbardziej szanowanych prawników korporacyjnych. Peter O'Brien, który w nowym biurze obejmie stanowisko Przewodniczącego (Chair), jest starszym partnerem i członkiem Zespołu Finansów i Rynków Kapitałowych w kancelarii Matheson, który w oparciu o rozległe doświadczenie, jakie zgromadził w trakcie swojej ponad dwudziestoletniej kariery doradcy przy wszelkiego rodzaju transakcjach bankowych i finansowych, świadczy usługi na rzecz wielu instytucji finansowych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Saunders przechodzi do Dentons już teraz, natomiast O'Brien dołączy do nas wkrótce.
Biuro Dentons w Dublinie początkowo obsługiwać będzie przede wszystkim klientów z sektorów usług finansowych, nieruchomości, energetyki, infrastruktury i technologii, czyli w obszarach, w których Dentons może się pochwalić najlepszymi kompetencjami na rynkach całego świata.
- Dublin zalicza się do wiodących centrów funduszy typu offshore, jest globalnym centrum finansowania sektora lotniczego, i aż dziewięć spośród dziesięciu największych firm technologicznych świata ulokowało swoje europejskie siedziby właśnie w tym mieście -  wyjaśnia Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający Dentons. - Strategia naszej kancelarii zakłada jej obecność wszędzie tam, gdzie nasi klienci prowadzą działalność biznesową i gdzie możemy im zapewnić wsparcie ze strony wysokokwalifikowanych prawników, należących do czołówki swego zawodu na poszczególnych rynkach. Jesteśmy ogromnie zadowoleni z faktu, że udało nam się nakłonić tak znakomitą partnerkę, jak Eavan, do poprowadzenia naszego biura w Dublinie. Irlandia jest priorytetowym rynkiem dla wielu naszych klientów. Tymczasem wiele spośród najbardziej znaczących firm działających w Irlandii korzysta z usług polecanych im kancelarii funkcjonujących poza Londynem i to dlatego zdecydowaliśmy się na otwarcie własnego biura, zamiast dokonać połączenia z inną kancelarią prawną.
- Widzimy się niezmiennie jako kancelarię prawną przyszłości - mówi Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady (Chairman) Dentons. - Cieszy nas perspektywa pracy z Eavan i Peterem oraz możliwość przeszczepienia naszego innowacyjnego podejścia do obsługi klientów w oparciu o nasz globalny potencjał na grunt irlandzkiego rynku usług prawnych. Będziemy teraz mogli zaoferować ambitnym irlandzkim prawnikom możliwości rozwoju zawodowego w ramach NextTalent, przełomowego programu szkoleniowego, zaliczanego do najlepszych tego rodzaju przedsięwzięć w branży.
Dentons chwali się, że zapewnia klientom dostęp do ponad 10 tys. prawników w 181 lokalizacjach i 73 krajach na całym świecie. W 2019 roku kancelarii przyznano 270 nagród i wyróżnień, a żadna inna firma prawnicza nie może się pochwalić podobnym wynikiem.
- Dentons jest w stanie zaoferować irlandzkim firmom o aspiracjach międzynarodowych usługi o skali, jakości i sektorowej specjalizacji będących poza zasięgiem którejkolwiek z kancelarii prawnych w Dublinie - mówi Eavan Saunders. - Dentons zalicza się do czołowych kancelarii prawnych w Wielkiej Brytanii, jest w dziesiątce wiodących międzynarodowych kancelarii prawnych działających na kontynencie europejskim, ma biura w 33 miastach w USA, w tym na dziewięciu z dziesięciu największych rynków tego kraju; jest największą kancelarią prawną w Chinach i posiada najbardziej rozległą sieć biur w regionie ASEAN i Australazji; jest jedyną kancelarią obecną w całym regionie Ameryki Łacińskiej i ma ambicje osiągnięcia wiodącej pozycji na całym kontynencie afrykańskim. Dziś, pod szyldem Dentons, jesteśmy w stanie zapewnić irlandzkiej społeczności biznesowej dostęp do największego zasobu talentów prawniczych na świecie.
- Eavan i Peter wypracowali sobie imponującą reputację na rynku irlandzkim - mówi Jeremy Cohen, Dyrektor Generalny Dentons w Regionie Wielkiej Brytanii oraz Bliskiego Wschodu (UKME). - W ostatnich latach z powodzeniem doradzali najznakomitszym spółkom giełdowym, krajowym jak i międzynarodowym, przy wielu z najważniejszych dla nich transakcjach korporacyjnych i finansowych. Naszym celem jest zbudowanie elitarnego zespołu, zdolnego świadczyć doradztwo prawne na najwyższym poziomie, również w oparciu o możliwości, jakie daje niezrównany zasięg naszej globalnej kancelarii. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy zatrudniać kolejnych wybitnych prawników, starając się jak najszybciej osiągnąć pełną gotowość operacyjną naszego nowego biura. Przed ambitnymi irlandzkimi prawnikami nastawionymi na problematykę międzynarodową otwierają się zatem bardzo ekscytujące perspektywy zawodowe.
Dentons reklamuje się jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm prawniczych na świecie. Kancelaria uruchomiła Nextlaw Labs, akcelerator w obszarze legal tech, będący platformą globalnej współpracy w zakresie innowacji, wielokrotnie nagradzaną sieć usług prawniczych Nextlaw Referral Network oraz Nextlaw In-House Solutions, usługę strategicznego doradztwa dla wewnętrznych działów prawnych.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA