fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędnicy

Oficjalnie: Robert Gwiazdowski kandydatem PSL i Konfederacji na RPO

Robert Gwiazdowski
Robert Gwiazdowski
Fotorzepa, Robert Gardziński
Robert Gwiazdowski - prawnik, ekspert podatkowy, komentator polityczny, wykładowca - to kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich z ramienia PSL i Konfederacji.

- Kandydatura prof. @RGwiazdowski na RPO może zażegnać kryzys konstytucyjny. Dla wszystkich partii jest większym dobrem, niż tkwienie w tym kryzysie. Robert jako RPO wyrówna szansę obywateli w sporze z silnymi instytucjami, bo nie raz wykazał się odwagą, mądrością i determinacją - skomentował na twitterze Andrzej Sadowski, założyciel Centrum im. Adama Smitha.

Kandydat na RPO potwierdził, że jest gotowy do współpracy z innymi klubami parlamentarnymi.

Czytaj także: Nieoficjalnie: Robert Gwiazdowski kandydatem PSL i Konfederacji na RPO 

Początkowo prezentacja kandydata na rzecznika miała odbyć się w poniedziałek. Przypomnijmy, że kandydatów można było zgłaszać do 29 grudnia.

Początkowo prezentacja kandydata na rzecznika miała odbyć się w poniedziałek. Przypomnijmy, że kandydatów można było zgłaszać do 29 grudnia. Do tej pory swoich kandydatów zgłosiło Prawo i Sprawiedliwość - Piotra Wawrzyka i Lewica - Zuzannę Rudzińską-Bluszcz. Będzie to trzecia próba wyboru następcy Adama Bodnara. Wcześniej dwukrotnie PiS nie poparł kandydatki KO i Lewicy.

Na początku 2019 roku Gwiazdowski założył ruch Polska Fair Play, który miał opierać się na Bezpartyjnych Samorządowcach oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lewiatan. Początkowo celem było zarejestrowanie list na wybory do Parlamentu Europejskiego w całym kraju, ale nie udało się tego zrealizować.

Robert Gwiazdowski jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, ekspertem podatkowym Centrum im. Adama Smitha, komentatorem politycznym, wykłada na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Przypomnijmy, że to Sejm za zgodą Senatu na wniosek marszałka Sejmu albo grupy 35 posłów może powołać Rzecznika Praw Obywatelskich. Jeżeli druga izba parlamentu nie zgodzi się na powołanie rzecznika, to Sejm może powołać na stanowisko RPO innego kandydata.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA