fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Cimoszewicz: Europa ojczyzn to Europa egoizmów

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Były premier i minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz przekonywał w Onecie, że "z punktu widzenia takiego państwa jak Polska, wspólna polityka zagraniczna UE wobec Rosji jest niezwykle ważna oraz wartościowa i o to powinniśmy zabiegać".

Cimoszewicz mówiąc o wspólnej polityce zagranicznej UE zwrócił uwagę, że tzw. Europa ojczyzn, budowę której poparł w rozmowie z "Le Figaro" premier Mateusz Morawiecki, oznacza "zaprzeczenie wspólnej polityki zagranicznej UE", a więc jest to rozwiązanie niekorzystne dla Polski - czytamy w Onecie.

Mówiąc o Europie ojczyzn Cimoszewicz nazwał ją "Europą egoizmów", alternatywą dla której jest pogłębienie współpracy w Unii. 

Cimoszewicz ocenił, że w nadchodzących wyborach do PE główną linią sporu będzie stosunek Polaków do Europy i przyszłości Starego Kontynentu.

Były premier zauważył przy tym, że w ciągu ostatnich dwóch dekad świat zmienił się na tyle, że nowa rzeczywistość stała się "ogromnym wyzwaniem dla Europy". Odpowiedzią na to wyzwanie może być albo "osłabianie siebie poprzez zmniejszanie koordynacji działania", albo pogłębieniem współpracy w ramach UE.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA