fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

"Przyjęcie uchodźców było błędem". Szwedzi krytykują minister

By Frankie Fouganthin (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons
Politycy w Szwecji odcinają się od słów minister finansów Magdaleny Andersson. W niedawnym wywiadzie powiedziała, że przyjęcia uchodźców było błędem.

Szwedzka minister finansów Magdalena Andersson w wywiadzie dla dziennika „Dagens Nyheter” przyznała, że Szwecja popełniła błąd przyjmując w 2015 roku tysiące imigrantów.

To pierwsza tak szczera wypowiedź polityka rządzącej Szwecją Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, której koalicyjny rząd wraz z Partią Zielonych zezwolił w 2015 roku na przyjęcie rekordowej liczby, ponad 163 tys. osób starających się o azyl. Czytaj więcej 

Od słów minister odcina się rzecznik szwedzkiej partii Zielonych, a zarazem minister koalicyjnego rządu. Zdaniem Gustava Fridolina wypowiedź Magdaleny Andersson nie jest zgodna z polityką szwedzkiego rządu.

Słowa minister krytykują politycy partii Zielonych, ale również część członków partii Andersson. - Gdyby każdy mówił tak jak Magdalena Andersson, to nikt z potrzebujących nie znalazłby nigdzie schronienia - skomentował Fridolin.

- Magdalena Andersson mówiąc bez podania przykładu o tym, że inne kraje mogą być dla uchodźców lepsze, bezpodstawnie oczernia szwedzką politykę migracyjną - powiedział natomiast Ulf Bjereld, członek egzekutywy szwedzkich socjaldemokratów.

Andersson nie odniosła się do krytycznych słów pod swoim adresem.

Źródło: rp.pl/Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA