fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Uniqa przedłuża kontrakty z zarządem

Flickr
Polski oddział austriackiego ubezpieczyciela jest zadowolony z obecnych menedżerów.
Rada Nadzorcza spółek Uniqa w Polsce zdecydowała o przedłużeniu o kolejne trzy lata kadencji Andrzeja Jarczyka, prezesa, i Adama Łoziaka, wiceprezesa.
Jarczyk stanowisko prezesa zarządu objął w styczniu 2011 r. Poprzednio, od listopada 2007 r. był prezesem zarządu spółek Grupy Generali w Polsce, a w latach 1996 - 2007 związany był z Grupą PZU. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Studiował również „Zarządzanie przedsiębiorstwem" na Uniwersytecie w Bochum. W Uniqa odpowiada m.in. za sprzedaż, marketing, zasoby ludzkie i audyt. Adam Łoziak ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ze spółkami Uniqa związany jest od 2003 r. W tym czasie pełnił różne funkcje, a od 2010 r. jest wiceprezesem zarządu ds. współpracy z mieszkalnictwem, sprzedaży ubezpieczeń grupowych i zarządzania ryzykiem.
Z końcem marca Rada Nadzorcza zdecydowała również o powołaniu Jarosława Matusiewicza na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego na technikę ubezpieczeniową. Jest on związany z Uniqa od 10 lat. - Decyzja Rady Nadzorczej jest potwierdzeniem kierunku wynikającego ze strategii 2.0, której elementem jest stabilne zarządzanie - napisała spółka w komunikacie. W 2015 r. ubezpieczyciel w Polsce wypracował rekordowy wynik finansowy. Mimo trudnego otoczenia rynkowego zwiększył zysk brutto do prawie 70 mln zł (wg międzynarodowych standardów rachunkowości). Był on o 60 proc. wyższy niż przed rokiem.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA