fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Polisy dla motocyklistów mocno rosną

123RF
Tak wynika z danych zebranych przez Mondial Assistance. Ubezpieczyciel zanotował skok ich sprzedaży o 100 proc.

Jak wynika z danych zebranych przez Mondial Assistance, w 2016 roku sprzedano ponad 100 proc. więcej ubezpieczeń dla motocyklistów niż w 2015 roku. Można zauważyć, że Polacy przesiedli się na motocykle. Wyprawy motocyklowe, również te w najbardziej egzotyczne miejsca, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, a sezon na nie trwa cały rok.

Dynamicznie rosnące zainteresowanie turystyką motocyklową spowodowało, iż firmy organizujące podróże motocyklowe rozszerzyły swoją ofertę i proponują zagraniczne wyjazdy przez cały rok.

- Sam nie lubię, gdy pogoda ogranicza moje pasje, dlatego stworzyłem miejsce, w którym podobni do mnie motocykliści mogą dać upust swojemu hobby. Notujemy ogromne zainteresowanie podróżami w okresie zimowym, kiedy to oferujemy najbardziej egzotyczne wyprawy na motocyklach, na przykład do Maroko, w którym byliśmy już kilkadziesiąt razy. Zagraniczne wyprawy motocyklowe pozwalają świetnie przygotować się do nowego sezonu w Polsce - wyjaśnia Piotr Wyderka, założyciel i organizator wypraw ADVPoland.PL.

Na rynku ubezpieczeniowym pojawia się coraz więcej pakietów ubezpieczeniowych dedykowanych dla kierowców motocykli. Właściciele jednośladów powinni pamiętać, aby przed podróżą nabyć odpowiednie ubezpieczenie, które zapewni im pomoc w razie awarii, wypadku, a także w momencie rozładowania akumulatora lub przebicia opony. Koszt assistance komunikacyjnego dla motocyklistów podczas wyjazdu za granicę to wydatek zaczynający się od niespełna 9 złotych za dzień.

- Cieszy nas fakt, że rynek reaguje na zmiany. Zauważyliśmy, że wśród Polaków wzrosła świadomość ubezpieczeniowa. W zeszłym roku wprowadziliśmy możliwość zakupu pakietu assistance obejmującego nie tylko Polskę, a niemalże całą Europę. W 2016 roku największą popularnością cieszyło się krótkookresowe ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny (80 proc. sprzedanych polis). - mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA