fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Pierwszy A380 z silnikami RR dla Emirates

Bloomberg
Przewoźnik znad Zatoki Arabskiej odebrał pierwszy samolot A380 z silnikami Rolls-Royce, po rozwiązaniu z ich producentem różnicy zdań nt. problemu technicznego.

Suberjumbo  przyleciał do Dubaju w dwa dni po ogłoszeniu przez Airbusa o odroczeniu o rok dostaw 12 samolotów temu klientowi. Rzeczniczka linii potwierdziła przylot superjumbo, ale nie potrafiła powiedzieć, kiedy zacznie normalne loty komercyjne. Maszyna miała być początkowo dostarczona 2 grudnia.

Linia z  Emiratów "doszła do porozumienia z Rolls-Roycem ws. problemu technicznego dotyczącego silników  w naszych A380" - powiedziała inna przedstawicielka przewoźnika. Dodała, że dwa następne samoloty z brytyjskimi silnikami mają być dostarczone przed końcem 2016 roku.

Prezes Emirates, Tim Clark oświadczył 18 listopada, że linia ma problemy techniczne z silnikami odrzutowymi RR. Brytyjczycy mają dostarczyć jednostki napędowe do 50 superjumbo w ramach kontraktu z Emirates za 9,2 mld dolarów, największego w historii firmy z Derby.

Emirates jest z kolei najważniejszym klientem na A380, zamówił dotąd łącznie 142 sztuki. Część samolotów otrzyma silniki spółki GE i Pratt&Whitney, Engine Alliance.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA