fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Lufthansa nie zamierza zmieniać swego szefa

Bloomberg
Lufthansa zdementowała informację „Manager Magazin”, że mogłaby mianować nowego szefa rady nadzorczej, gdy to pismo zacytowało Karla-Ludwiga Kleya z Mercka KGaA, iż przyjąłby to stanowisko, gdyby mu zaproponowano.

Kley ma zwolnić w kwietniu stanowisko prezesa niemieckiej firmy farmaceutycznej. Był kiedyś szefem pionu finansowego w Lufthansie, teraz jest członkiem jej rady nadzorczej. – Gdyby mnie poproszono, byłoby dla mnie zaszczytem odpowiedzieć: tak — przytoczyło pismo jego wypowiedź w najnowszej publikacji.

Reagując na nią Lufthansa opublikowała pisemne oświadczenie, że Wolfgang Mayrhuber został wybrany na przewodniczącego rady nadzorczej do 2018 r. „Nie ma żadnych zamiarów zmieniania czegokolwiek w tej sprawie, dlatego nie ma potrzeby spekulowania o sukcesji"

„Manager Magazin" zacytował pracowników Lufthansy, że Mayrhuber pozostanie na dotychczasowym stanowisku przynajmniej do 2017 r., ale dodawali, że pojawiały się wcześniej sygnały, iż mógłby ustąpić wcześniej ze względów osobistych.

Największy niemiecki przewoźnik ma do czynienia z ostrą konkurencją linii znad Zatoki Emirates, Etihad i Qatar oraz ze strony tanich linii Rynaiara i easyJeta. To doprowadziło do długotrwałych sporów pracowniczych z pilotami i personelem pokładowym o działania obniżające koszty. Magazyn zacytował też Kleya, że jest on w pełni świadom tego, iż wzmocnienie tej ikony niemieckiej gospodarki jest ogromnym zadaniem.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA