fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Nowa inwestycja FedEx w Katowicach

materiały prasowe
Amerykański gigant rynku kurierskiego uruchomił oddział na nowym terminalu lotniska Katowice-Pyrzowice.

Inwestycja ta jest częścią strategii zakładającej ekspansję sieci transportowej w Europie. Nowa obiekt posiada 750 m kw. powierzchni magazynowej i 203 m kw. biurowej. Placówka została wyposażona w innowacyjny system przenośników wałkowych z napędem, znacznie skracający czas transferu przesyłek oraz w wagę najazdową o maksymalnej nośności 10 ton, zwiększającą dokładność ważenia frachtu.

- Nasz oddział na terenie nowo otwartego terminala lotniska w Pyrzowicach daje nam możliwość podwojenia ilości wysyłanych paczek. Zastosowanie nowoczesnej infrastruktury pozwoli jeszcze szybciej i sprawniej obsługiwać naszych klientów oraz pomoże firmom, które eksportują swoje towary, pozostać konkurencyjnymi - podkreśla Mariusz Mik, dyrektor zarządzający FedEx Express Polska.

Firma ma dwa oddziały na terminalach lotniczych w naszym kraju – poza Katowicami również w Warszawie. Obsługuje 16 lotów tygodniowo, które łączą Polskę z globalną siecią FedEx i umożliwiają dostarczenie paczki do ponad 220 krajów w czasie od trzech do pięciu dni.

FedEx, który cztery lata temu przejął firmę kurierską Opek, dokonał kilku znacznych inwestycji w Polsce. Od 2012 r. otworzył dwie nowoczesne sortownie (w Łodzi i Chorzowie). Ostatnio uruchomił oddział w Chorzowie, który wspiera firmy działające w regionie Górnego Śląska. FedEx działa dziś w 40 polskich miastach i zatrudnia ponad 1,2 tys. pracowników oraz ok. 2 tys. kurierów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA