fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Uber więcej zarabia na dostarczaniu jedzeniu niż transporcie ludzi

Fotorzepa, Robert Gardziński
Usługi Uber Eats przynoszą amerykańskiej firmie większy dochód niż przewozy osób, czyli działalność, dla której Uber powstał.

Przychody z Uber Eats osiągnęły 1,2 miliarda dolarów w drugim kwartale, dwukrotnie więcej niż rok wcześniej - poinformowała firma. Natomiast przychody firmy Uber's Rides spadły o 67 proc. do 790 milionów dolarów. Rezerwacje brutto w przypadku przejazdów spadły o 73 proc. w tym okresie, podczas gdy w przypadku posiłków wzrosły o 113 proc. - informuje CNN.

– Nasza działalność dostawcza jest teraz tak duża, jak nasza firma przewozowa, kiedy dołączyłem do firmy w 2017 roku – powiedział dyrektor generalny Dara Khosrowshahi telewizji CNN. – Zasadniczo zbudowaliśmy drugiego Ubera w mniej niż trzy lata - dodał.

W drugim kwartale tego roku Uber stracił 1,8 miliarda dolarów. Sama restrukturyzacja kosztowała koncern prawie 400 mln dolarów. Firma zmniejszyła zatrudnienie o około 25 proc. rozstając się z 6700 pracownikami. Zmniejszenie zatrudniania wymusiła pandemia i lockdown, a co za tym idzie drastyczny spadek rezygnacji z usług Ubera na całym świecie.

Przychody Ubera spadły o 29 proc. w drugim kwartale do 2,2 mld dolarów, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W ubiegłym kwartale firma straciła 2,9 mld dolarów, osiągając przychody w wysokości 3,5 mld dolarów, co stanowi 14 proc. wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA