fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Atak na brytyjski konwój dyplomatyczny w Bagdadzie

Aviationupload / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)
Pojazd należący do brytyjskiej ambasady w Bagdadzie został zaatakowany przy pomocy improwizowanego ładunku wybuchowego. Nikt nie zginął.

- Potwierdzamy, że dziś rano w Bagdadzie umieszczony przy drodze improwizowany ładunek wybuchowy eksplodował w pobliżu jednego z pojazdów ambasady Wielkiej Brytanii - oświadczył rzecznik placówki dodając, że nie było ofiar.

Czytaj także: Atak rakietowy w pobliżu lotniska w Bagdadzie

Zastrzegający sobie anonimowość informatorzy agencji Reutera przekazali, że doszło do wybuchu ładunku domowej roboty, podłożonego na skraju drogi prowadzącej z lotniska. Irackie siły specjalne zablokowały ulicę prowadzącą od zachodu do "zielonej strefy" - silnie ufortyfikowanej części centrum stolicy Iraku, w której znajdują się m.in. siedziba rządu i Zgromadzenia Narodowego oraz placówki dyplomatyczne.

To pierwszy od lat atak na konwój dyplomatyczny, do którego dochodzi w tym miejscu.

Również we wtorek na "zieloną strefę" spadły dwa pociski rakietowe. Irackie siły zbrojne przekazały, że nie było ofiar ani strat materialnych.

W ostatnim czasie liczba ataków rakietowych w stolicy Iraku zwiększyła się. Najczęściej atakowane są okolice lotniska oraz "zielona strefa".

Winą za tego typu ataki Waszyngton obarcza wspierane przez Iran milicje. Oficjalnie Teheran nie odniósł się do zarzutów.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA