fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Muzułmanka ze słynnego zdjęcia zabrała głos

Twitter
Muzułmanka, uwieczniona na słynnym zdjęciu wykonanym po ataku w Londynie 22 marca i krytykowana w mediach społecznościowych za obojętne przechodzenie obok ofiary, odpowiedziała na stawiane jej zarzuty.

Do kobiety dotarł portal TellMAMA (skrót "MAMA" oznacza Measuring Anti-Muslim Attacks - mierzenie ataków przeciw muzułmanom). Kobieta, której dane z oczywistych względów nie zostały ujawnione, wydała oświadczenie w sprawie słynnego zdjęcia.

- Jestem w szoku i kompletnie przerażona tym, jak zdjęcie ze mną jest rozpowszechniane w mediach społecznościowych. Wszystkim, którzy interpretowali i komentowali to, co czułam w tym okropnym momencie, chciałabym powiedzieć jedną rzecz. Jako świadek byłam zdruzgotana tym atakiem terrorystycznym. Dziś jestem również zszokowana, widząc swoje zdjęcie w mediach społecznościowych, rozpowszechniane przez tych, którzy nie potrafią spojrzeć poza mój strój, a wyciągają wnioski kierując się swoją nienawiścią i ksenofobią - napisała kobieta.

- Moje myśli w tamtej chwili były pełne smutku, strachu i niepokoju. To, czego zdjęcie nie pokazuje, to jak jak rozmawiam z innymi świadkami starając się dowiedzieć, co się stało i czy mogę w czymś pomóc. Później postanowiłam zadzwonić do rodziny, żeby jej powiedzieć, że ze mną wszystko w porządku i że wracam z pracy do domu, pomagając jednej kobiecie dostać się do stacji Waterloo - dodała muzułmanka.

- Moje myśli są z ofiarami i ich rodzinami. Chciałabym podziękować fotografowi, który zrobił to zdjęcie, za publiczne wzięcie mnie w obronę - oświadczyła kobieta.

Jamie Lorriman, autor zdjęcia, powiedział wcześniej ABC News, że na twarzy kobiety widział totalne przerażenie i zaznaczył, że na innych ujęciach wyglądała na "sparaliżowaną strachem".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA