fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Sylwia Matusiak w zarządzie Centralnego Portu Komunikacyjnego

Adobe Stock
Sylwia Matusiak, która od lipca 2018 roku zarządzała Działem Komunikacji i Marketingu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w zarządzie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Rada nadzorcza spółki CPK podjęła uchwałę w sprawie oddelegowania Sylwii Matusiak do wykonywania czynności członka zarządu (zasiada ona w radzie CPK od momentu rozpoczęcia działalności). Do jej zadań należy nadzór nad biurem komunikacji i PR oraz biurem strategii i współpracy międzynarodowej CPK.

Matusiak ukończyła studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe Executive MBA w Wyższej Szkole Menedżerskiej.

Od lipca 2018 r. do lipca 2019 r. zarządzała Działem Komunikacji i Marketingu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Do jej obowiązków należała budowa wizerunku firmy na rynku oraz współtworzenie i wdrażanie strategii, kampanii reklamowych i planów marketingowych. Poprzednio pracowała jako dyrektor w Centrum Informacyjnym Rządu. W Narodowym Banku Polskim pełniła funkcję dyrektora Departamentu Edukacji i Wydawnictw. W latach 2008-2010 pracowała jako wicedyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP, od 2003 do 2008 r. pełniła funkcję m.in.: dyrektora i rzecznika prasowego w Klubie Parlamentarnym PiS.

Spółka planuje wykorzystać doświadczenie Sylwii Matusiak do budowy marki Centralnego Portu Komunikacyjnego w Polsce i za granicą. Spółka realizuje szereg działań związanych z przygotowaniem, projektowaniem i realizacją CPK. W połowie kwietnia rozpoczął się proces uzgodnień strategicznych kształtu przyszłego lotniska z partnerami branżowymi. Od czerwca br. trwają również Regionalne Konsultacje Strategiczne z reprezentantami organów administracji rządowej, samorządów województw i władz miast w sprawie Programu Kolejowego CPK.

Dzisiaj w Warszawie zaczynają się lotniskowe uzgodnienia z Międzynarodowym Zrzeszeniem Przewoźników Powietrznych (IATA). Na przełomie 2019 i 2020 r. CPK planuje wskazać doradcę strategicznego, czyli międzynarodowy podmiot z doświadczeniem inwestycyjnym w zakresie projektowania, budowy i zarządzania portami przesiadkowymi. Następnie CPK zleci plan generalny Portu Lotniczego Solidarność, czyli tzw. master plan. Będzie on zawierał m.in.: prognozy ruchu lotniczego, zwymiarowanie planowanej infrastruktury CPK i wstępny plan jej ulokowania, szczegóły etapowania budowy i ostateczny model biznesowy nowego portu lotniczego.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. Inwestycja powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. W rejonie CPK powstanie Airport City, w skład którego wejdą m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe. CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa, zaliczając się do spółek strategicznych z punktu widzenia interesów kraju.

Redakcja

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA