fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Pierwszy gej Likudu w Knessecie

Facebook
Do posłów konserwatywnego ugrupowania premiera Benjamina Netanjahu w Knessecie dołączy po raz pierwszy zdeklarowany gej.

Jest nim 39- letni Amir Ohana, prawnik i przewodniczący stowarzyszenia LGBT działającego w ramach Likudu. Drogę do parlamentu utorował mu szef MSW i wicepremier Silvan Szalom. Został właśnie zmuszony do dymisji w chwili gdy prokuratura zaczęła badać skargi napastowanych przez niego kobiet w ministerstwie, którym kierował. Amir Ohana był kolejnym na liście wyborczej kandydatem Likudu i po zwolnieniu miejsca przez Szaloma jemu przypada stanowisko deputowanego Knessetu.

Ohana jest znany z wielu ostrych wystąpięń w izraelskich mediach w obronie praw mniejszości seksualnych. Nie czyni przy tym tajemnicy z swego życia prywatnego. Ma od dawna partnera Alona Hadada, a także syna i córkę. Potomstwo pary gejów urodziło się w USA i ich matki były surogatkami.

Były wicepremier Silvan Szalom nie jest jedynym izraelskim politykiem wysokiej rangi oskarżonym o molestowanie seksualne. Osiem lat temu za takie czyny oraz gwałt skazany został na siedem lat więzienia prezydent Izraela Mosze Kacaw.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA