fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Ukraina: Sąd zgodził się na podłączenie Poroszenki do wariografu

AFP
Sąd zezwolił ukraińskiemu Państwowemu Biuru Śledczemu na przesłuchanie byłego prezydenta Petra Poroszenki przy użyciu wykrywacza kłamstw.

„Sąd wydał orzeczenie. Mamy mandat do przesłuchania Petra Poroszenki przy użyciu wykrywacza kłamstw, z zastrzeżeniem, że były prezydent może przystąpić do testu tylko wtedy, jeśli sam wyrazi na to zgodę” - poinformowało biuro prasowe Państwowego Biura Śledczego.

Wcześniej Poroszenko powiedział, że nie ufa kierownictwu Biura, ale zadeklarował gotowość do przeprowadzenia przesłuchania z pomocą wykrywacza kłamstw, o ile test będzie transmitowany na żywo w kanale telewizyjnym Priamyj. To właśnie tej stacji ma dotyczyć przesłuchanie - trwa bowiem postępowanie dotyczące możliwego uchylania się przed opodatkowaniem podczas przejęcia kanału.

Z kolei dyrektor Państwowego Biura Śledczego Roman Truba nie wykluczył, że kolejne przesłuchanie Poroszenki może odbyć się przy pomocy wariografu. Były prezydent Ukrainy zeznawał już w tej sprawie - bez wykrywacza - w poniedziałek 12 sierpnia.

Truba powiedział wcześniej, że Biuro prowadzi dochodzenie w 11 postępowaniach karnych z udziałem Poroszenki. Prawnik byłego prezydenta zaprzeczył tej informacji, twierdząc, że jego klient jest tylko świadkiem w dwóch sprawach prowadzonych przez Państwowe Biuro Śledcze.

Źródło: rp.pl/ Ukrinform
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA