fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Święto Francji: French Touch z gwiazdami

materiały prasowe
Po raz czwarty w Polsce trwa French Touch. Święto Francji, które zachęca do odkrywania różnorodności tego kraju, od piękna krajobrazu do stylu życia i kultury.

Podobne kampanie  promocyjne Francji prowadzone są dziś w kilkunastu krajach, ale pomysł zaczął się od Polski.

- French Touch jest świętem pięknej i długiej przyjaźni między Polską i Francją. Otwiera coraz szerzej serca na kulturę i tradycje naszych krajów - mówi Daniel Teboul, prezes Agencji Cryptone.

Sam termin FrenchTouch wywodzi z angielskiego określenia nowej francuskiej muzyki elektronicznej lat 90., które z czasem poszerzyło znaczenie na francuska modę, film, sztukę i styl życia.

Punktem kulminacyjnym akcji będzie 1 października Show French Touch w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Udział w nim wezmą gwiazdy muzycznej sceny francuskiej. Popularna wokalistka Amel Bent zaśpiewa swoje największe przeboje. Od debiutu w 2004 roku. Amel Bent  wydała pięć albumów. Największą sławę zyskał z nich  „Un jour d’été”, z którego pochodzi dobrze znany i w Polsce utwór „Ma philosophie”.

Wystąpią także: pianista i kompozytor Jean François Zygel i grupa Swaggers pod przewodnictwem Marion Motin , znakomitej choreografki i tancerki. Tancerz Frédéric Ngo Kii zaprezentuje tap dance. Cztery artystki: Arielle Dombasle, Mareva Galanter, Inna Modja i Helene Noguerra zaśpiewają repertuar słynnej w latach 60. grupy Les Parisiennes. Usłyszymy też polskich artystów, takich jak Margaret czy Sławek Uniatowski.

Nie zabraknie pokazu mody, w tym roku przygotowanego przez Juliena Fournié, znakomitego projektanta haute couture młodego pokolenia, który od 2009 roku prowadzi firmę pod władnym nazwiskiem.

Wcześniej zdobywał doświadczenie w największych domach mody m.in. Christian Dior, Nina Ricci, Céline. Był dyrektorem artystycznym domu mody Torrente. Podczas pokazu  w Teatrze Wielkim zobaczymy ponadczasową kolekcję, składającą się z 18 kreacji koktajlowych i wieczorowych w stylu Fashion Week Haute Couture.

Gala jest emitowana również przez TVN 7 października o godzinie 16.

Organizatorem kampanii French Touch jest Ambasada Francji w Polsce oraz agencja Cryptone. W tegorocznej kampanii bierze udział ponad 60 firm francuskich, obecnych w naszym kraju. French Touch łączy się więc także z akcją handlową i promocją francuskich produktów.

Dostępny jest też bezpłatny magazyn French Touch „La Belle Vie”. Sporo w nim ciekawych artykułów, min  o wybitnych twórcach, jak Philippe Starck - ikona światowego designu, który ma na swoim koncie tysiące projektów od stołków, krzeseł, roweru, myszy optycznej, flakonu perfum, po luksusowy jacht, hotele, kluby nocne i elektrownię wiatrową. Czy reżyserzy filmowi: Luc Besson i Serge Gainsnbourg albo twórca popularnych komiksów Joann Sfar, autor „Kota Rabina’. Można przeczytać, jak paryski dworzec d’Orsay przekształcił się w najsłynniejsze muzeum impresjonizmu. I o projektach wybitnego francuskiego architekta Jean-Michela Wilmote, twórcy m.in. londyńskiej siedziby Google i przebudowy ekspozycji Rijksmusem w Amsterdamie. A także poznać najciekawsze osobowości paryskiego świata mody.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA