Zawodnik McLarena od początku był głównym kandydatem do zastąpienia Niemca Sebastiana Vettela, który o zakończeniu współpracy z włoskim gigantem poinformował we wtorek. Według francuskich dziennikarzy sprawa jest już przesądzona i oficjalne ogłoszenie nowego kierowcy przez ekipę z Maranello to kwestia dni, nawet godzin.

25-latek karierę w F1 zaczął w 2015 roku od startów w Scuderii Toro Rosso. Dwa lata później Hiszpan trafił do Renault, a następnie został kierowcą McLarena. Sainz w barwach brytyjskiej drużyny zajął w ostatnim sezonie szóste miejsce w klasyfikacji kierowców i pierwszy raz w karierze stanął na podium wyścigu - był trzeci w Grand Prix Brazylii. Jego ojcem jest zwycięzca Rajdu Dakar Carlos Sainz senior.