fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Indie: 80 mln osób bez dostępu do alkoholu

CC-by-sa PlaneMad/Wikimedia
ROL
Władze stanu Bihar w Indiach, zamieszkanego przez ponad 80 mln osób, wprowadziły całkowity zakaz sprzedaży alkoholu na jego terenie.

Wprowadzenie prohibicji jest realizacją obietnicy wyborczej złożonej przez premiera tego stanu Nitisha Kumara. W stanie Bihar nie będzie można sprzedawać alkoholu w barach, pubach i hotelach.

- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży alkoholu w naszym stanie - podkreślił Kumar, który obiecał wprowadzenie prohibicji przed wyborami w listopadzie 2015 roku.

Całkowity zakaz sprzedaży alkoholu został wprowadzony zaledwie kilka dni od wejścia w życie częściowego zakazu: od 31 marca w stanie Bihar nie można było handlować alkoholem lokalnej produkcji.

W przeszłości zdarzało się, że konsumpcja takiego alkoholu wiązała się ze śmiercią. Od teraz za wytwarzanie i sprzedawanie alkoholu, którego spożycie zakończy się śmiercią, w stanie Bihar grozi kara śmierci.

- Nie możemy w imię zysku pozwalać, by ludziom serwowano truciznę - oświadczył Abdul Bari Siddiqui, minister finansów stanu Bihar. - Alkohol niszczy rodziny, coraz częściej sięgają po niego młodzi ludzie - dodał.

Bihar jest czwartym stanem w Indiach, w którym wprowadzono prohibicję. Alkoholu nie można sprzedawać również w stanach Gudżarat, Nagaland i Mizoram.

Źródło: Al Jazeera
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA