fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Finowie mają problem z seksem

By Trainthh (Self-published work by Trainthh) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons
ROL
Kobiety w Finlandii chcą uprawiać seks trzy razy rzadziej niż ich partnerzy - wynika z badań przeprowadzonych w 2015 roku przez Federację Rodziny w Finlandii.

Odpowiedzialny za badania prof. Osmo Kontula zwraca też uwagę, że z badań wynika, iż niemal połowie mężczyzn i co piątej kobiecie w Finlandii brakuje intymnych zbliżeń z partnerem.

Badanie przeprowadzono na grupie ponad 2000 osób. Wynika z niego, że obecnie Finowie uprawiają seks znacznie rzadziej niż w latach 70-tych, kiedy przeprowadzono podobne badanie. - Większość osób jest zadowolona, jeżeli uprawia seks raz w tygodniu. Jeśli zdarza się to rzadziej, respondenci przyznają, że brakuje im intymnych zbliżeń. Dotyczy to niemal połowy mężczyzn i co piątej kobiety w Finlandii - podkreślił prof. Kontula.

We wszystkich grupach wiekowych mężczyźni mają ochotę na seks trzy razy częściej niż kobiety. Jedynym wyjątkiem są 20-latki, które równie często jak mężczyźni w tej grupie wiekowej są gotowe na zbliżenie.

W ponad połowie związków między Finami częściej ochotę na seks ma partner, niż partnerka. Odwrotna sytuacja zdarza się w 15 proc. związków. W co trzecim związku partner i partnerka są idealnie dopasowani pod względem potrzeb seksualnych.

Źródło: yle.fi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA