fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Malezja: Będą kary za "promowanie stylu życia LGBT"?

PAP/EPA
Powołana przez rząd Malezji grupa zadaniowa zaproponowała wprowadzenie zmian w prawie szariatu, obowiązującym w kraju, pozwalających podejmować kroki prawne przeciwko użytkownikom mediów społecznościowych obrażających islam i "promujących styl życia LGBT".

Zgodnie z obowiązującym w Malezji prawem akty seksualne między osobami tej samej płci są zakazane, chociaż wyroki za utrzymywanie stosunków seksualnych z osobą tej samej płci zapadają stosunkowo rzadko.

Propozycje zmian w prawie szariatu obowiązującym w kraju to pokłosie wpisów w mediach społecznościowych, w których użytkownicy manifestują swoją orientację seksualną - wpisy takie pojawiły się w czerwcu w związku z świętowaniem tzw. Miesiąca Dumy z przynależności do społeczności LGBT - poinformował wiceminister ds. religijnych, Ahmad Marzuk Shaary.

Wiceminister podkreślił, że wiele osób w sieci "aktualizowało swoje statusy i umieszczało grafiki, które obrażały islam w mediach społecznościowych i promowały styl życia LGBT".

Z 32 mln mieszkańców Malezji muzułmanie stanowią ponad 60 proc.

W kraju obowiązuje zarówno prawo świeckie, jak i prawo religijne - prawo szariatu.

W 2019 roku pięciu mężczyzn zostało skazanych w Malezji na więzienie, chłostę i grzywnę za utrzymywanie stosunków homoseksualnych.

W tym samym roku jeden z ministrów i organizację muzułmańskie protestowały przeciwko udziałowi działaczy środowisk LGBT w marszu z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA