fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Zagrożenie bombowe w Sądzie Najwyższym

AFP
Jak informuje CNN, w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych jest zagrożenie bombowe. Nie ma jednak potrzeby ewakuacji budynku. Za około godzinę prezydent-elekt Joe Biden złoży przysięgę i zostanie 46. prezydentem USA.

"Sąd otrzymał informację o zagrożeniu bombowym. Budynek oraz teren w pobliżu zostały sprawdzone. Nie było konieczności ewakuacji" - napisano w komunikacie opublikowanym przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych.

Choć początkowo pojawiły się doniesienia o ewakuacji budynku, informacje te zdementowali dziennikarze CNN. Potwierdzili oni jednak, że w okolicy pojawia się coraz więcej funkcjonariuszy Gwardii Narodowej.

Budynek został zamknięty już wcześniej z powodu epidemii koronawirusa.

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych to głowa władzy sądowniczej w systemie trójwładzy funkcjonującym w Stanach Zjednoczonych, obok władzy wykonawczej, prezydenta, i ustawodawczej, czyli Kongresu. To sąd najwyższej instancji w sprawach podlegających prawu federalnemu, którego zadaniem jest kontrola zgodności z konstytucją działań władzy ustawodawczej i wykonawczej. Budynek Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, zwany także „Pałacem Marmurowym”, znajduje się przy 1 First Street w północno-wschodnim Waszyngtonie, w bloku na wschód od Kapitolu. 

Źródło: CNN, Twitter
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA