fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Traktory w Warszawie. Rolnicy przyjechali protestować

Adobe Stock
W sobotę rano w Warszawie rozpoczął się protest rolników. - PiS okazuje się jeszcze bardziej skuteczny w dręczeniu rolników niż Platforma Obywatelska razem z PSL-em - mówi lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

Rolnicy, którzy protestują w sobotę w Warszawie, domagają się spełnienia pięciu postulatów opublikowanych w tym tygodniu przez Agrounię. 

Oczekują od rządu dopłat dla rolników i producentów, zdrowej konkurencji na rynku oraz odstąpienia od likwidacji m.in. branży futerkowej.

Protest rozpoczął się ok. godziny 5 rano. Rolnicy wjechali traktorami na skrzyżowanie ul. Kasprzaka i Płockiej. Na miejscu pojawiła się policja, która zablokowała dalszy przejazd.

Funkcjonariusze poinformowali uczestników demonstracji, że ich protest jest nielegalny. 

Przebieg protestu na żywo relacjonowany był na profilu Agrounii na Facebooku. - Ta władze robi z nami to samo co poprzednia. Tak naprawdę PiS okazuje się jeszcze bardziej skuteczny w dręczeniu polskich rolników niż Platforma Obywatelska razem z PSL-em. Wydawało się, że będzie ciężko to przebić - mówił lider ruchu Michał Kołodziejczak.

"Na ul. Kasprzaka policjanci zatrzymali kierujących ciągnikami rolniczymi. Trwają legitymowania. Nakładane są mandaty karne. Na miejsce wezwano pierwsze holownik. Do osób kierowane są komunikaty o zachowanie zgodne z prawem" - poinformowała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA