fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Szwajcaria: Wypadek w wąwozie. Zginęło trzech Hiszpanów

Adobe Stock
Trzech miłośników sportu z Hiszpanii zginęło, a czwartego uznano za zmarłego po tym, jak burza zaskoczyła mężczyzn podczas wyprawy w wąwozie we wschodniej Szwajcarii.

Czterech mężczyzn z północnego regionu Hiszpanii, Nawarry, zaginęło w wąwozie Parlitobel w kantonie St. Gallen.

- Dwie kobiety, które należały do ich grupy, zgłosiły zaginięcie mężczyzn w wieku od 30 do 48 lat, gdy nie pojawili się na miejscu spotkania po gwałtownej burzy - poinformował rzecznik policji.

Ciała trzech mężczyzn znaleziono w nocy. Czwartego uczestnika wyprawy nie znaleziono, choć w poszukiwaniach uczestniczyło około 100 osób.

Policja poinformowała, że mężczyźni na własną rękę przemierzali wąwóz, nie korzystali z pomocy przewodnika. 

to przemieszczanie się po kanionach i wąwozach korzystając z różnych technik - chodzenie, wspinaczka, zeskakiwanie, zjazd i pływanie. Miejsce, w którym doszło do wypadku, jest dobrze znane. Lokalna agencja turystyczna zachwala ten obszar jako "warty odwiedzenia" 

Taka forma rozrywki jest popularna w Szwajcarii, ale niesie ze sobą ryzyko, szczególnie w Alpach, gdzie pogoda może się szybko zmieniać.

W lipcu 1999 roku 21 osób, w większości Australijczyków, zginęło podczas zwiedzania kanionu w Oberlandzie Berneńskim, gdy zostali porwani po nagłym deszczu, który wypełnił wodą zwiedzany przez nich wąwóz.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA