fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Hugh Jackman wspiera prześladowanego chłopca. "Masz we mnie przyjaciela"

Facebook, Yarraka Bayles
W sieci pojawiło się nagranie, na którym 9-letni Quaden Bayles, który cierpi na karłowatość, pokazuje, co nieść może za sobą prześladowanie. Wsparcie dla chłopca wyraził publicznie między innymi popularny aktor Hugh Jackman.

Na sześciominutowym nagraniu, które w sieci opublikowała mama 9-letniego Quadena Baylesa z Australii, widać zapłakanego chłopca, który mówi, że kolega ze szkoły wyśmiewał jego niski wzrost. - Chciałbym dźgnąć się w serce. Chciałbym, żeby ktoś mnie zabił - mówi chłopiec. 

Jak podkreśliła matka chłopca, publikacja wideo miała na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat problemu prześladowania. Liczyła także, że inni rodzice, których dzieci mają tego rodzaju problemy, będą mogli znaleźć pomoc i czuć wsparcie. - Chcę, aby ludzie wiedzieli, że taki jest efekt zastraszania. Wystarczy jedna chwila i zastanawiasz się, dlaczego dzieci się zabijają - powiedziała. - Chcę, żeby ludzie wiedzieli, jak bardzo szkodzi nam ta sytuacja jako rodzinie - dodała i zaznaczyła, że niezwykle istotna jest w takich przypadkach rola placówek edukacyjnych, które od najmłodszych lat powinny uczyć dzieci szacunku do osób niepełnosprawnych.

Wideo z 9-letnim Quadenem ma już ponad 19 mln wyświetleń. Wsparcie dla chłopca wyrazili nie tylko anonimowi internauci, ale także osoby publiczne. Wśród nich znalazł się aktor Hugh Jackman, który w Internecie udostępnił wideo, na którym mówi o wzajemnym szacunku. - Quaden, jesteś silniejszy niż ci się wydaje. Nie ważne co się dzieje, masz we mnie przyjaciela. Bądźmy dla siebie mili. Znęcanie się nie jest w porządku. Życie jest wystarczająco trudne, pamiętajmy, że każdy ma swoją własną walkę. Bądźmy dla siebie mili - zaapelował.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA