fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Niezwykłe nagranie z USA: Wąż próbuje zjeść sam siebie

Facebook
W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak wąż królewski (Lampropeltis) próbuje połknąć sam siebie. Nagranie wykonał Jesse Rothacker ze schroniska dla gadów (Forgotten Friend Reptile Sanctuary) w Pensylwanii.

Na nagraniu widać jak Rothacker próbuje oswobodzić węża z uścisku jego własnych szczęki. Zwierzę broni się jednak i próbuje pochłonąć jeszcze więcej własnego ogona.

Węże królewskie są niejadowitymi drapieżnikami, które ofiary zabijają dusząc je. Węże te żywią się m.in. innymi wężami - w tym jadowitymi grzechotnikami - ale czasem biorą własny ogon za potencjalne pożywienie. Zazwyczaj jednak szybko zwalniają uścisk szczęki na własnym ogonie, gdy poczują ból.

Na nagraniu rozpowszechnionym w mediach społecznościowych widać jednak jak wąż, który - jak powiedział Rothacker w rozmowie z amerykańskim "Newsweekiem" - ma na imię Kronos, nie puszcza własnego ogona i uparcie próbuje zjeść sam siebie.

Wąż trafił do schroniska kilka miesięcy temu, po tym jak jego właściciel wyjechał na studia, na które nie mógł wziąć ze sobą zwierzęcia. Wąż ma ok. 5 lat i mierzy niecały metr długości.

Jak mówi Rothacker wąż w przeszłości wielokrotnie atakował sam siebie, nawet w czasach, gdy mieszkał ze swoim właścicielem.

Na nagraniu, po ostatecznym oswobodzeniu węża z jego własnego uścisku, Rothacker pokazuje, że gad połknął niemal połowę swojego ciała. - To dzieje się, gdy węże królewskie są zbyt głodne - mówi.

Rothacker zapewnił jednocześnie, że Kronos nie jadł sam siebie z powodu stresu. - Ma mnóstwo jedzenia i wody, a w jego schronieniu panuje właściwa temperatura - mówił.

Jak dodał jedzenie samego siebie wygląda na "zły nawyk" węża. - Czasem zwierzęta robią niemądre rzeczy, np. psy gonią za własnym ogonem - tłumaczył.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA