fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Dehnel o osobach LGBT w Polsce: Są kozłem ofiarnym

Fotorzepa, Robert Gardziński
- Byli uchodźcy, temat się skończył i nie wyszło. Bierze się kolejne grupy mniejszościowe i na tym się nakręca atmosferę - powiedział w programie "Onet Rano" pisarz Jacek Dehnel.

Pisarz Jacek Dehnel wypowiedział się w programie „Onet Rano” między innymi na temat obecnej sytuacji politycznej w Polsce.- 500 zł dla ludzi o różnych dochodach oznacza różne rzeczy. Dla ludzi z wysokimi dochodami to miły dodatek na waciki, a dla osoby z bardzo niskimi dochodami, to jest kwestia godności - powiedział Jacek Dehnel. - Kiedy mówimy: oni im płacą, to musimy wiedzieć, że oni również dają im godność - dodał. 

Czytaj także: Znany polski pisarz zrywa z Kościołem

Pisarz podkreślił, że „społeczeństwo różnie wybiera, i czasami udaje się z jakąś narracją trafić, a czasami nie”. - Szczucie na grupy mniejszościowe jest złem i krzywdą, która się odkłada w społeczeństwie. To jest taka toksyna, której możemy użyć dla swoich celów, ale ona w ludziach zostaje i będzie uderzała w kogoś konkretnego - stwierdził pisarz.

Dehnel wypowiedział się również na temat praw osób LGBT w Polsce. - Są kozłem ofiarnym. Byli uchodźcy, temat się skończył i nie wyszło - powiedział. - Bierze się kolejne grupy mniejszościowe i na tym się nakręca atmosferę – dodał. - Bez względu na to, co my robimy i bez względu na to, co będzie na tej paradzie, to druga strona wybierze sobie coś albo coś sobie dopowie i będzie tym grać - podkreślił. 

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA