fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

John Cleese powtarza: Londyn nie jest już angielski

Paul Boxleyderivative work: Beao (John Cleese 2008.jpg) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons
79-letni brytyjski aktor i komik John Cleese, w przeszłości jedna z gwiazd "Latającego cyrku Monty Pythona", został skrytykowany za to, że na Twitterze przypomniał swoje słowa z 2011 roku o tym, iż Londyn "nie jest już angielskim miastem".

Aktor, mieszkający obecnie na jednej z wysp na Karaibach, przypomniał na Twitterze, że "klika lat temu wyraził opinię, iż Londyn nie jest już naprawdę angielskim miastem".

"Od tego czasu praktycznie wszyscy moi zagraniczni przyjaciele potwierdzili moją obserwację. Więc musi być w niej trochę prawdy. Odnotowałem też, że Londyn był tym brytyjskim miastem, które najmocniej opowiedziało się za pozostaniem w UE" - dodał Cleese.

Komik Dom Joly w odpowiedzi zauważył, że jest ironią, iż mieszkający na Karaibach Cleese umieszcza w sieci takiego "rasistowskiego tweeta" o Londynie.

Z kolei dziennikarka Caitlin Moran zauważyła z przekąsem, że kiedy Cleese na dobre przeniesie się na wyspę Nevis jakiś "stary komik z Nevis będzie narzekał, że Charlestown nie jest już nevisiańskim miastem". "Cholerni imigranci" - dodała.

A scenarzysta James Felton kpił: "Cześć, jestem John Cleese. Dziś będę narzekał, że jest zbyt wielu imigrantów w Londynie z mojego domu, w którym mieszkam na Karaibach".

Cleese ogłosił w 2018 roku, że przenosi się na wyspę Nevis z powodu rozczarowania Wielką Brytanią i poziomem debaty na temat brexitu (Cleese popierał wyjście Wielkiej Brytanii z UE). O swoim nowym domu mówił, że "to jedna z najpiękniejszych wysp jakie widział". - Relacje pomiędzy ludźmi różnych ras są tu świetne - dodał.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA