fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nowy Jork: 37-latek chciał podpalić XIX-wieczną katedrę?

Steve Kelley [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]
37-letni mężczyzna został aresztowany w Nowym Jorku przed XIX-wieczną Katedrą Św. Patryka. W momencie zatrzymania mężczyzna zbliżał się do katedry z dwoma kanistrami łatwopalnej substancji - informuje ABC News.

Źródła w nowojorskiej policji, na które powołuje się ABC News wskazują, że 37-latka zatrzymano przed katedrą w momencie, gdy zaczął zbliżać się do budynku z dwoma kanistrami łatwopalnej substancji. Jak podaje amerykańska telewizja nie jest wykluczone, że 37-latek chciał dokonać próby podpalenia świątyni trzy dni po tym, jak ogień wyrządził poważne zniszczenia w paryskiej Katedrze Notre Dame.

Mężczyznę zbliżającego się do katedry z kanistrami zaalarmowali kościelni, którzy jako pierwsi zatrzymali 37-latka przed wejściem do katedry i zaalarmowali policję.

Przybyły na miejsce funkcjonariusz oddziału szybkiego reagowania nowojorskiej policji aresztował 37-latka.

Ze źródeł zbliżonych do śledztwa ws. 37-latka wynika, że jest on traktowany jako osoba "niestabilna emocjonalnie".

Nie jest jasne co dokładnie chciał zrobić 37-latek, ale jedno z policyjnych źródeł podkreśla, że "czas jest szczególny" przypominając o pożarze sprzed trzech dni w Notre Dame.

Katedra Św. Patryka została oddana do użytku w 1878 r. Świątynia jest siedzibą archidiecezji Nowego Jorku.

Nowojorska archidiecezja potwierdziła, że przed katedrą doszło do incydentu. "Osoba została zatrzymana przy próbie wejścia do katedry. Oddano ją w ręce policji" - czytamy w komunikacie.

Źródło: ABC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA