fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

61-latka urodziła dziecko swojemu synowi i jego mężowi

Instagram, ephemeral.elliot
Jak informuje „The Independent”, 61-latka z Omaha w stanie Nebraska pod koniec marca urodziła Umę, córkę swojego syna i jego męża.

Jak podaje „The Independent”, dziewczynka przyszła na świat dzięki metodzie in vitro. Dawcą nasienia był syn 61-letniej Cecile Eledge, która urodziła Umę, a komórki jajowe pobrano od siostry męża mężczyzny.

32-letni Matthew Eledge i 29-letni Elliot Dougherty z Omaha w stanie Nebraska w USA są małżeństwem. Jak podkreślali w rozmowach z mediami, zawsze marzyli, aby zostać rodzicami. 

Czytaj także: Gej wygrał sprawę o adopcję. "Chodzi o dobrobyt dziecka"

 

 

 

- Jeśli chcesz, żebym została surogatką, zrobię to bez wahania - miała powiedzieć matka Matthew, Cecile Eledge. Jak pisze „The Independent”, choć propozycja kobiety została doceniona przez mężczyzn, nie sądzili oni, że jest to możliwe, biorąc pod uwagę medyczne uwarunkowania. Matka Matthew była w okresie pomenopauzalnym. 

Gdy spotkali się z dr Carolyn Maud Doherty, która jest specjalistką w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i opowiedzieli jej o swoich planach, lekarka uznała, że rozwiązanie to można wziąć pod uwagę. Cecile Eledge przeszła szereg badań w specjalistycznym szpitalu w Omaha. Były to między innymi cytologia, badania krwi, testy wysiłkowe, mammografia oraz badanie USG. Gdy badania potwierdziły, że stan zdrowia kobiety jest bardzo dobry, lekarze stwierdzili, że 61-latka może zostać surogatką. Zanim matka mężczyzny poddała się terapii hormonalnej, siostra jego męża, Lea Yribe, zaproponowała, że odda swoje komórki jajowe. 

- Nie było chwili wahania. To był naturalny instynkt - powiedziała Cecile Eledge w rozmowie z KETV-News. - Kiedy jesteś gejem, masz męża i chcesz mieć dziecko, wchodzisz w to, wiedząc, że będziesz musiał stworzyć rodzinę w szczególny sposób - podkreślił syn kobiety. - Istnieją kreatywne, unikalne sposoby budowania rodziny - dodał. - Jesteśmy wdzięczni za to, jak działa cały proces. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zarówno Uma, jak i jej babcia są tutaj, szczęśliwe i zdrowe. Cały zespół, od lekarzy po pielęgniarki i techników laboratoryjnych, wykazał się profesjonalizmem i współczuciem. Na razie będziemy się relaksować i cieszyć się tą chwilą - zaznaczył. 

"Uma Louise Dougherty-Eledge urodziła się o godzinie 6:06 25 marca 2019 roku. Ważyła 2,6 kg. Życie jest snem" - napisał na Instagramie Elliot, publikując zdjęcia córki.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Uma Louise Dougherty-Eledge born 6:06 a.m. on March 25, 2019 weighing 5 pounds 13 ounces. Life is a dream. Photo credit @arielpanowicz

Post udostępniony przez Elliot Dougherty (@ephemeral.elliot)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Skin-to-skin with you gazing into my eyes. I am excited to watch you grow, but I would be happy like this forever. ??

Post udostępniony przez Elliot Dougherty (@ephemeral.elliot)

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA