fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: Czy Krystyna Pawłowicz powinna odejść z polityki?

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Czy Krystyna Pawłowicz powinna odejść z polityki? Polacy nie mają wątpliwości – pokazał sondaż SW Research dla serwisu rp.pl.

"Bez względu na to, czy decyzja o przejściu na polityczną emeryturę zapadła w głowie Krystyny Pawłowicz, czy też została podjęta przez kogoś innego, mamy do czynienia z bardzo smutną historią. Bo Krystyna Pawłowicz to wielka zmarnowana szansa polskiej polityki" – ocenia Michał Szułdrzyński.


Blisko dwie trzecie respondentów (63 proc.) uważa, że Krystyna Pawłowicz powinna odejść z polityki. Przeciwnego zdania jest jedynie 9 proc. ankietowanych, a opinii w tej sprawie nie ma prawie 28 proc. badanych.


- Częściej za odejściem Krystyny Pawłowicz z polityki są mężczyźni (64 proc.), osoby o dochodzie netto od 2001 do 3000 zł (70 proc.) oraz ankietowani z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (69 proc.). Wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek badanych, którzy są za odejściem poseł z polityki - z 50 proc. w najmłodszej grupie, do 69 proc. w grupie powyżej 50 lat - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA