fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sinead O'Connor "nie chce spędzać czasu z białymi"

Twitter
Irlandzka wokalistka Sinead O'Connor, która niedawno przeszła na Islam, napisała na Twitterze, że nie chce mieć więcej do czynienia z białymi ludźmi.

W październiku Sinead O'Connor, która ostatnio występowała pod nazwiskiem Magda Davitt, zmieniła nazwisko na Shuhada Davitt. Shuhada po arabsku oznacza "męczennicy" lub "świadkowie".

 

 

 

Na Twitterze napisała wówczas: "Z dumą ogłaszam, że zostałam muzułmanką. To jest naturalna konsekwencja drogi inteligentnego teologa. Studiowanie pism świętych prowadzi do islamu. To sprawia, że wszystkie inne pisma święte są zbędne. Będę nosiła (kolejne) nowe imię, Shuhada." Oznajmiła również, że będzie nosiła hidżab, zamieściła swoje zdjęcie w chuście i opublikowała film, na którym śpiewa adhan, islamskie wezwanie do modlitw.

Teraz artystka napisała na Twitterze, że nie chce mieć więcej nic wspólnego z białymi ludźmi. "Jest mi bardzo przykro. To, co teraz powiem, jest tak bardzo rasistowskie, że nigdy nie pomyślałabym, że moja dusza poczuje coś takiego. Ale naprawdę, już nigdy nie chcę spędzać czasu z białymi ludźmi” - napisała na Twitterze wokalistka”. „Ani na chwilę i z żadnego powodu. Są obrzydliwi” - podkreśliła. 

Sinead O'Connor od lat zmaga się z problemami psychicznymi. W roku 2007 publicznie przyznała, że ma za sobą próbę samobójczą, a kilka lat później w postach na Twitterze pisała, że chce umrzeć, ponieważ "ma dość bycia traktowaną jak wariatka".

Artystka cierpi na zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

Źródło: Twitter
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA