fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

"Muzułmanie są zirytowani islamofobią w Europie"

stock.adobe.com
Muzułmanie są zirytowani rosnącą falą islamofobii, zwłaszcza w Europie - powiedział stojący na czele tureckiego dyrektoriatu ds. religii Ali Erbas podczas spotkania z nuncjuszem apostolskim w Ankarze, biskupem Paulem Fitzpatrickiem Russelem.

- Płomień islamofobii musi zostać stłumiony, zwłaszcza w państwach europejskich. Jako muzułmanie czujemy się z tym nieswojo - mówił Erbas na spotkaniu z nuncjuszem apostolskim.

Erbas podkreślił, że zarówno środowiska chrześcijańskie, jak i instytucje podlegające Watykanowi, powinny działać na rzecz walki z islamofobią.

Erbas wezwał też chrześcijan do współpracy w walce z organizacjami terrorystycznymi, które działają pod przykrywką islamu.

- Toczymy walkę z organizacjami, które zmieniły się w terrorystyczne organizacje i są aktywne w świecie islamu. Postrzeganie ich i pokazywanie jako reprezentantów islamu przeszkadza nam - przyznał Erbas.

Biskup Russell mówił z kolei, że współpraca między religiami jest potrzebna, do rozwiązywania konfliktów i sporów na świecie.

Źródło: Agencja Anatolia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA