Społeczeństwo

Brytyjscy turyści spadają z balkonów. Stowarzyszenie biur podróży oficjalnie ostrzega

Adobe Stock
Brytyjczycy są ostrzegani przed ryzykownymi zachowaniami na balkonach hotelowych w czasie wakacji - informuje BBC. W ciągu ostatnich trzech miesięcy zanotowano 11 przypadków, gdy brytyjscy turyści spadli z balkonów - w tym ośmioro nastolatków.

Pięć z jedenastu ofiar zmarło z powodu odniesionych obrażeń - zaznacza Stowarzyszenie Brytyjskich Biur Podróży (ABTA)

W związku z wypadkami Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzegło turystów, aby "unikali robienia wszystkiego, co może kosztować życie".

BBC zaznacza, że najbardziej "narażone" na wypadki są osoby poniżej 30. roku życia. ABTA ostrzegła, że ryzykowne zachowania na balkonach mogą mieć "druzgocące konsekwencje".

W 2018 roku doszło do już kilku wypadków śmiertelnych. Na początku czerwca Tom Hughes, 20-latek z Wrexham, zmarł po tym, jak spadł z balkonu w Magaluf na Majorce z wysokości 20 metrów. W kwietniu, w tej samej miejscowości, zginęła 19-letnia Natalie Cormack. Dziewczyna próbowała przejść z jednego balkonu na drugi. W kwietniu na Majorce zginął także 22-letni mężczyzna, a miesiąc wcześniej do podobnego zdarzenia doszło w Dubaju.

- Widzieliśmy już wiele ofiar śmiertelnych i bardzo poważne obrażenia, spowodowane przez wypadnięcia z balkonów tego lata - powiedziała Julia Longbottom z MSZ. - Podróżujący powinni myśleć o bezpieczeństwie podczas wakacji. Uważajmy na przyjaciół i rodzinę, unikajmy robienia czegoś, co może kosztować życie - zaapelowała.

Źródło: BBC

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL