fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Starosta Wodzisławia złożył wniosek o delegalizację "Dumy i Nowoczesności"

facebook.com/ Duma i Nowoczesność
Starostwo powiatu Wodzisław Śląski skierowało do sądu wniosek o delegalizację stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność".

Wniosek o delegalizację stowarzyszenia wpłynął do X Wydziału Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Gliwicach - informuje portal wodzislawslaski.naszemiasto.pl.

Chodzi o stowarzyszenie, którego członkowie brali udział w obchodach urodzin Adolfa Hitlera. Reportaż o "Dumie i Nowoczesności" wyemitowała niedawno TVN24.

W lesie pod Wodzisławiem świętowano urodziny Hitlera, wychwalając jego dokonania i osobowość. Nie obeszło się bez toru ze swastyką i hajlowania.

Po emisji materiału "Superwizjera" TVN zatrzymano 6 osób. Grozi im do 2 lat więzienia za publiczne propagowania nazistowskiego ustroju państwa.

Autorzy reportażu zdecydowali, że jeden z jego fragmentów nie zostanie pokazany - to nawoływanie podczas jednego z koncertów do zabicia Donalda Tuska. Materiał ten został przekazany prokuraturze, która w tej sprawie prowadzi odrębne postępowanie.

Starostwo powiatu wodzisławskiego zwróciło się do stowarzyszenia z prośba o wyjaśnienia. W odpowiedzi stowarzyszenie zaznaczyło, że nie było organizatorem urodzin, a jego członkowie brali udział w uroczystościach, ale w charakterze prywatnym.

Jak podaje portal wodzislawslaski.naszemiasto.pl, odpowiedź stowarzyszenia została przeanalizowana przez prawników starostwa, w kontakcie z prokuraturą, która prowadzi w tej sprawie dwa śledztwa.

Starostwo zdecydowało o złożeniu wniosku o delegalizację "Dumy i Nowoczesności".

Źródło: wodzislawslaski.naszemiasto.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA