fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Zastrzelił stuletnią legendę Australii. 10 tys. dolarów kary

abc.net.au/Queensland Police Service
10 tysięcy dolarów kary będzie musiał zapłacić australijski farmer z Rockhampton. Twierdzi, że bronił swoich krów, które pożerał pięciometrowy gad.

W Australii zabicie krokodyla u ujścia rzeki bez zgody władz jest przestępstwem.

31-letni Luke Stephen Orchard przyznał się podczas przesłuchania, że strzelił między oczy liczącego 5,2 metra gada. Jak jednak twierdził, zrobił to w obronie swoich krów, które krokodyl porywał i pożerał.

Orchard strzelił gadowi między oczy, ale krokodyl przeżył i schronił się w rzece.

Po kilku godzinach farmer wrócił na miejsce. Żywy krokodyl leżał na brzegu  z głową wystawioną z wody. Zanim Orchard ponownie oddał strzał, tym razem śmiertelny, zrobił zwierzęciu zdjęcie i wysłał je żonie.

Badania zastrzelonego gada wykazały, że miał on ponad 100 lat. W związku z tym podlegał specjalnej ochronie. Eksperci stwierdzili, że już jego rozmiary świadczyły o bardzo zaawansowanym wieku, co ze zwierzęcia czyniło okaz szczególnie cenny dla regionu.

Orchard, który jest właścicielem farmy rozciągającej się na długości 13 km wzdłuż rzeki, tłumaczył, że stary krokodyl pożerał i porywał jego bydło.

Lokalne władze zauważyły, że farmer ani razu nie zawiadomił odpowiednich służb o swoich stratach, co skutkowałoby odłowieniem krokodyla i przeniesieniem go w inne miejsce.

Luke Stephen Orchard został skazany na 10 tys. dolarów kary oraz utratę broni, którą zabił krokodyla.

 

Źródło: abc.net..au
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA