Społeczeństwo

Po rozmowie z papieżem rezygnuje z eutanazji

AFP
Podczas wizyty w Kolumbii Franciszek rozmawiał z Consuelą Cordobą. Kobieta chciała poddać się eutanazji. Po rozmowie z papieżem zmieniła zdanie.

56-letnia Kolumbijka kilkanaście lat temu została oblana kwasem przez swojego męża. Po tym zdarzeniu kobieta musiała przejść ponad 80 operacji twarzy.

Obecnie kobieta może spożywać tylko posiłki w płynie, a do oddychania wykorzystuje dwie rurki umieszczone w nozdrzach. Na co dzień Cordoba zakrywa twarz w specjalnie przygotowanej masce. Gdy kobietę opuścili najbliżsi, ta kilkukrotnie próbowała popełnić samobójstwo.

W Bogocie papież wysłuchał jej historii. Rozmowę zarejestrowały kamery telewizji. Na nagraniu widać, jak papież przytula kobietę.

Eutanazja miała zostać przeprowadzona 29 września. Rozmowa z Franciszek odmieniła jej decyzję. - To dzięki tobie żyję. Teraz chcę dożyć starości - powiedziała w rozmowie z mediami.

Celem wizyty w Kolumbii było wsparcie procesu pokojowego oraz pojednania narodowego po ponad pół wieku wojny domowej i podpisaniu porozumienia z lewacką partyzantką. Hasłem papieskiej pielgrzymki były słowa: "Zróbmy pierwszy krok".

Papieża podejmował prezydent kraju prezydent Juan Manuel Santos, laureat pokojowej Nagrody Nobla w zeszłym roku.

Franciszek odwiedził cztery miasta: Bogotę, Villavicencio, Medellin i Cartagenę. W odprawionych tam mszach uczestniczyło od kilkuset tysięcy do ponad miliona osób.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL