fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wojciech Cejrowski: Oddałbym Szczecin Niemcom

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Jeśli Berlin zapłaciłby Polsce kontrybucje za II wojnę światową, natychmiast oddałbym im Szczecin, który nie jest polskim miastem - zadeklarował Wojciech Cejrowski.

O kontrybucjach rozmawiał Cejrowski z dziennikarzem niemieckiej telewizji ARD. Rozmowa zeszła na problem reparacji, o które zamierza starać się polski rząd.

Cejrowski mówił w wywiadzie, że Niemcy sa wrogiem Polski od tysiąca lat i powinny oddać to, co zabrały Polsce podczas wojny. Narzekał również, że polskie rządy nie wykazują się w tej kwestii dostateczną stanowczością.

- Trzeba załatwić stare rachunki - mówił. Dodał również, że Donald Tusk jest "pudlem Angeli Merkel" i chodzi przy jej nodze, a polscy politycy sluchają tego, co mówi niemiecka kanclerz. - A to nie jest działanie w poczuciu wolności - stwierdził.

Podróżnik i publicysta uważa, że "Polska powinna stanąć w prawdzie" i powiedzieć Niemcom: wiemy, że chcecie odzyskać Śląsk i wpływy, ale my nie chcemy, więc musimy znaleźć jakiś porządek rzeczy.

Cejrowski zadeklarował, że w zamian za kontrybucje oddałby Niemcom Szczecin. Według niego nie jest to polskie miasto - wystarczy przejść się po tamtejszych cmentarzach.

-  Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom - mówił Cejrowski.

Źródło: szczecin.onet.pl/se.pl/rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA