fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pasażer United Airlines z poważnymi obrażeniami

AFP
David Dao, słynny pasażer, który siłą został wyprowadzony z samolotu United Airlines z powodu overbookingu, ma złamany nos i wybite zęby - oświadczył jego prawnik. Poszkodowany będzie potrzebował chirurgii rekonstrukcyjnej.

Prawnik Davida Dao powiedział dziennikarzom, że jego klient doznał poważnych obrażeń. Ma złamany nos, uszkodzone zatoki oraz dwa wybite zęby.

Adwokat Tom Demetrio powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej, że jego klient został zwolniony ze szpitala w środę wieczorem. Powiedział, że Dao jest "wstrząśnięty" tym, co się stało.

David Dao został 10 kwietnia siłą usunięty z samolotu United Airlines po odmowie rezygnacji z lotu, gdy linia potrzebowała zwolnić miejsca dla członków załogi. Dao, który miał bilet i zajął miejsce w samolocie, został wyprowadzony przez kilku funkcjonariuszy policji. W internecie popularność zdobyło wideo z wyniesienia pasażera, na którym widać krew na twarzy Dao.

Prawnik Demetrio zapowiedział, że prawdopodobnie założy sprawę liniom lotniczym w związku z incydentem. Adwokat wystosował też pilną petycję do sądu w Chicago, z prośba o zabezpieczenie wszelkich dowodów, które mogą dotyczyć sprawy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA