fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Ośmiolatek nie może być skautem ze względu na swoją transpłciowość

CNN.com
8-letni Joe Maldonado został usunięty z zastępu skautów po miesiącu ponieważ na jaw wyszło, że urodził się jako dziewczynka i jeszcze jako sześciolatka nosił imię Jodi.

- Byłem bardzo smutny, ale potem zły, ponieważ to nie jest sprawiedliwe, by usuwać mnie ze skautów tylko dlatego, że urodziłem się jako dziewczynka - powiedział chłopiec w rozmowie z CNN.

Kristie Maldonado, matka chłopca, twierdzi, że zapisując chłopca do skautów poinformowała o jego transpłciowości. Miała wówczas usłyszeć, że organizacja nie kieruje się tym, co ma się zapisane w akcie urodzenia, tylko tym, kim się jest.

Tymczasem Effie Delimarkos, dyrektor ds. komunikacji organizacji Boy Scouts of America oświadczyła, że Joe "nie spełnił wymagań stawianych osobom należącym do jego zastępu" i dodała, że zaproponowano mu udział w innych zajęciach. Dodała, że organizacja "bierze pod uwagę biologiczną płeć" swoich członków.

Organizacja Boy Scouts of America dopiero w ubiegłym roku zniosła zakaz obejmowania stanowisk opiekunów zastępów przez osoby homoseksualne, a trzy lata temu dopuściła jawnych homoseksualistów do przynależności do organizacji.

Chłopiec zadeklarował już, że nawet jeśli ostatecznie będzie mógł dołączyć do zastępu, to nie chce być już jego członkiem.

- Może dołączę do innej organizacji. Wyrzucili mnie, kiedy tak dobrze się bawiłem. Wszystko zepsuli - powiedział.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA