fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Szczytny cel, którego symbolem jest wampir

wampiriada.nzssgh.pl
„Nie trać życia, graj w czerwone” to tegoroczne hasło XXII edycji Wampiriady, która odbędzie się 13-16 grudnia na terenach Szkoły Głównej Handlowej. Celem akcji jest zbiórka krwi dla potrzebujących i rozpowszechnienie idei krwiodawstwa.

Wampiriada to coroczny projekt realizowany przez NZS SGH przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podczas wydarzenia chętni będą mogli oddać krew w krwiobusie znajdującym się na uczelnianym parkingu. Każdy uczestnik będzie miał też możliwość otrzymania za ten dzień zwolnienia z pracy lub szkoły. Dla krwiodawców przygotowane są także upominki ufundowane przez partnerów projektu. Oprócz tego wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w konkursach związanych z krwiodawstwem. W budynku G (Al. Niepodległości 162) będzie czekać ekipa projektowa przy wampiriadowym stoisku, gdzie każdy będzie się mógł dowiedzieć więcej o przeciwskazaniach przy oddawaniu krwi, a także o samym projekcie.

Głównym celem Wampiriady jest rozpowszechnienie idei krwiodawstwa wśród studentów oraz wszystkich innych mieszkańców Warszawy. Zależy nam też na angażowaniu tych ludzi, którzy nie mogą oddać krwi, ale wspierają przyświecające nam ideę.  Chcemy promować dobroczynność i zdrowy tryb życia, zaznaczając fakt, że krew jest bezcennym darem, który praktycznie każdy może ofiarować drugiemu człowiekowi.

Pomysł zorganizowania Wampiriady powstał w 2000 r. w Krakowie, gdzie został po raz pierwszy zrealizowany przez Przemysława Miłonia na Politechnice Krakowskiej. Od tamtej pory akcja stała się bardzo popularna. Aktualnie odbywa się cyklicznie - zazwyczaj dwa razy w roku we wszystkich większych ośrodkach akademickich w Polsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA