fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Arabia Saudyjska: Nie ukamienują 45-latki?

123RF
Arabia Saudyjska zgodziła się na ponowne rozpatrzenie sprawy służącej ze Sri Lanki, która została skazana na śmierć przez ukamienowanie za cudzołóstwo - informuje BBC.

45-letnia matka dwojga dzieci została skazana w sierpniu na śmierć przez ukamienowanie za związek pozamałżeński z obywatelem Sri Lanki. Mężczyzna w tej samej sprawie został skazany na 100 batów. 

Wyrok wydany przez sąd w Arabii Saudyjskiej został potępiony przez władze Sri Lanki. Sri Lanka zwróciła się do Arabii Saudyjskiej z oficjalną prośbą o ułaskawienie pary. - Dzięki naszej interwencji saudyjski sąd zgodził się ponownie rozpatrzyć sprawę - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Harsha de Silva. - To nasz wielki sukces. Zapewnimy jej prawną pomoc - dodał.

Władze Sri Lanki twierdzą, że kobieta została wprowadzona w błąd co do obowiązującego w Arabii Saudyjskiej prawa. W sprawie o cudzołóstwo niezbędne są zeznania naocznego świadka takiego aktu, a w tym wypadku go nie było. Tymczasem kobieta, nie będąc tego świadoma, przyznała się do winy. 

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA