fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sondaże wyborcze

Prognoza przedwyborcza: PiS wygrywa i rządzi dalej sam

Fotorzepa, Jerzy Dudek
45,7 proc. głosów, które przełożyłyby się na 246 mandatów w Sejmie kolejnej kadencji może zdobyć w nadchodzących wyborach PiS - wynika z prognozy przedwyborczej przygotowanej przez Badania.pro dla Onetu i "Faktu".

Drugie miejsce w prognozie zajmuje Koalicja Obywatelska - 28,7 proc. poparcia dla niej oznaczałoby zdobycie 146 mandatów w Sejmie - czytamy w Onecie.

Do parlamentu weszłyby jeszcze - zgodnie z prognozą przygotowaną przez Badania.pro - Lewica (13,3 proc., 54 mandaty) oraz PSL-Kukiz'15 (6,5 proc. - 13 mandatów). 1 mandat zdobyłaby Mniejszość Niemiecka.

Z kolei pod progiem wyborczym znalazłaby się Konfederacja z poparciem 4,2 proc.

Z prognozy wynika, że PiS najwięcej mandatów zdobyłby w okręgach Warszawa-I i Warszawa-II (łącznie 15), Rzeszowie (12), Lublinie (10), Kielcach (9), Nowym Sączu (9) i Białymstoku (9). Koalicja Obywatelska może liczyć łącznie na 13 mandatów w okręgach Warszawa-I i Warszawa-II oraz po 6 mandatów we Wrocławiu, Gdyni i Gdańsku.

Prognoza przygotowana przez Badania.pro jest prowadzona z użyciem modelu statystycznego opartego na długoterminowym śledzeniu sondaży następujących pracowni: IBRiS, Estymator, Kantar, Pollster, CBOS, Ipsos, Indicator oraz DobraOpinia.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA