fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

WOT szuka żołnierzy

Dowództwo WOT
Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły formowanie kolejnych batalionów lekkiej piechoty.

Formowanie nowych batalionów rozpoczęło się w ramach już istniejących brygad obrony terytorialnej w: Słupsku (7 Pomorska Brygada OT); Inowrocławiu (8 Kujawsko – Pomorska Brygada OT); Kutnie (9 Łódzka Brygada OT); Sandomierzu (10 Świętokrzyska Brygada OT) oraz Cieszynie (13 Śląska Brygada OT).

Jak informuje ppłk. Marek Pietrzak z Dowództwa WOT ponadto, na terenie województw opolskiego i lubuskiego rozpoczęło się formowanie dwóch batalionów, które tymczasowo zostaną podporządkowane pod istniejące brygady OT. Docelowo pododdziały te wejdą w struktury planowanych do utworzenia lokalnych brygad OT, są to bataliony w Skwierzynie (tymczasowe podporządkowanie pod 12 Wielkopolską Brygadę OT, docelowo w strukturach brygady lubuskiej) oraz Brzegu (tymczasowe podporządkowanie pod 13 Śląską Brygadę OT, docelowo w strukturach brygady opolskiej).

Wnioski o powołanie w szeregi WOT mogą już także składać mieszkańcy województw zachodniopomorskiego oraz dolnośląskiego, gdzie powstaną brygady obrony terytorialnej.

Ppłk. Pietrzak przypomina, że osoby zainteresowane służbą w Wojsku Polskim w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej na stanowiskach dla żołnierzy zawodowych jak i ochotników powinny zgłosić się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień.

W tej chwili w WOT służy już ponad 21 tys. żołnierzy (w tym 18 tys. Terytorialnej Służby Wojskowej).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA